Ünlü Spiker Erhan Çelik, İsrail Vatandaşlarını Şirketine Sokmayacağını Duyurunca Herkesten Destek Gördü

7 Ekim’den bu yana İsrail-Filistin bölgesinde tansiyon giderek yükseliyor. İsrail’in Gazze Şeridi’nde uluslararası hukuku hiçe sayarak sivilleri hedef olması tüm dünyada öfke ve kızgınlıkla karşılanıyor. Vatandaş, devlet, iş ve sanat dünyasından pek çok insan İsrail’i kendi yöntemleriyle protesto ediyor. Bunlardan biri de ünlü spiker Erhan Çelik’in aldığı bir protesto kararı oldu. Detaylar içerikte!

Tüm dünya 7 Ekim tarihinden bu yana İsrail-Hamas çatışmasının nereye varacağını bekliyor. İsrail, abluka altına aldığı Gazze Şeridi’nde sivillerin kaldığı binaları bombalayıp masum insanların ölmesine neden oluyor.

Siyasi, askeri ve akademik çevrelerde Gazze’de yaşananlar üzerinden 3. Dünya Savaşı’nın patlayabileceği konuşuluyor. Eğer üçüncü bir savaş çıkarsa ülkelerin hangi tarafta yer alacağı da tartışma konusu. İsrail mi yoksa alenen zulüm gören Gazze mi?

En son Gazze’de sivillerin tedavi olduğu, aralarında en çok da çocukların bulunduğu Gazze’deki El-Ehli Baptist hastanesini bombalaması tüm dünyada öfke ve kızgınlık yaratmıştı.

Türkiye de dahil olmak üzere dünyadaki pek çok devlet, vatandaş, sanatçı ve şirket İsrail’i protesto etmişti ve hâlâ da protestolarını sürdürüyor.

Türkiye’deki bu protestolardan biri de televizyon kanallarında uzun yıllardır sunuculuk yapmasıyla tanıdığımız ünlü spiker Erhan Çelik’ten geldi.

Spiker Erhan Çelik, yönetim kurulu başkanlığını yürüttüğü Nobel Şirketler Grubu’nun düzenlediği organizasyonların tümüne İsrail vatandaşlarının katılmasını ve ziyaret etmesini yasakladı.

Sosyal medya hesabından aldığı kararı duyuran Çelik’e takipçileri de destek oldu. Kullanıcılar, Çelik’in kararına beğeni yağdırdı.

Erhan Çelik yaptığı duyuruda,

‘Bundan sonra yurtiçi ve yurtdışında düzenlediğimiz hiçbir organizasyona İsrail vatandaşı olan kişilerin girişine izin verilmeyecektir.’ ifadelerini kullandı.

Çelik yaptığı duyuruda saldırıyla ilgili şahsi düşüncelerine de yer verdi:

‘İnsanlıktan nasipsiz, eli kanlı, çocuk katili İsrail’in bitmek bilmeyen zulüm ve katliamlarına karşı aldığımız kararı buradan paylaşıyor ve örnek olarak tüm sektörlere yansımasını umut ediyorum. Filistin’e özgürlük!’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir