Ünlü oyuncu ‘rahim ağzı kanseri’ için kendini ölmüş gibi gösterdi

Rahim ağzı kanseri nedeniyle cuma günü hayatını kaybettiği açıklanan oyuncu Poonam Pandey, ‘yaşadığını’ duyurdu. Hindistan’ın en tanınmış oyuncularından olan Pandey, rahim ağzı kanserine karşı ‘farkındalık yaratmak için kendisini resmi olarak ölü ilan ettirdiğini’ söyledi.

32 yaşındaki eski Bollywood oyuncusu Pandey’in 1.3 milyon takipçili Instagram hesabından, cuma gümü yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verilmişti: “Bu sabah bizim için zor bir sabah. Sevgili Poonam’ımızı rahim ağzı kanseri nedeniyle kaybettiğimizi bildirmekten derin üzüntü duyuyoruz.”

Menajeri Nikita Sharma da, Pandey’in ölüm haberini doğrulamış ve “Rahim ağzı kanseri gibi önlenebilir hastalıklara karşı artan farkındalık ve proaktif önlemlere ihtiyaç var” açıklamasında bulunmuştu.

‘GURUR DUYUYORUM’

‘Ölüm’ haberinin ardından Pandey’in bir tekne yolculuğunda çekilen görüntülerinin sosyal medyada paylaşılmasının ardından 32 yaşındaki oyuncu, yayınladığı video ile hayatta olduğunu duyurdu. Takipçilerinin tepkisini çeken Pandey, özür diledi. “Evet, sahte ölümümü uydurdum. Bu aşırı bir davranıştı, biliyorum. Ama birdenbire hepimiz rahim ağzı kanserinden bahsetmeye başladık, değil mi?” diyen Pandey, “Ölüm haberimin başarabildiği şeyden gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı:

“Diğer bazı kanserlerin aksine, rahim ağzı kanseri tamamen önlenebilir. Anahtar HPV aşısı ve erken teşhis testlerinde yatmaktadır. Hiç kimsenin bu hastalık yüzünden hayatını kaybetmemesini sağlayacak araçlara sahibiz. Kritik farkındalıkla birbirimizi güçlendirelim ve her kadının atması gereken adımlar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayalım.”

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir