SON DAKİKA | Van Bronckhorst’un Beşiktaş’tan alacağı maaş belli oldu! Teknik ekibinde eski ünlü yıldız

Rıza Çalımbay’dan yollar ayrıldıktan sonra teknik direktör arayışlarını sürdüre Beşiktaş yönetimi, tercihini Giovanni van Bronckhorst’tan yana kullandı. İkinci Başkan Hüseyin Yücel 48 yaşındaki teknik adamla 1.5 yıllığına el sıkıştı. Siyah-beyazlıların Hollandalı hocayı seçmesindeki en önemli faktörün hem başarılı hem de ofansif futbol oynatması olarak gösteriliyor. 

YARDIMCILARI İLE BİRLİKTE 1.5 YILLIK MALİYETİ 2 MİLYON EURO

Van Bronckhorst’un Beşiktaş’tan alacağı maaş belli oldu. Hollandalı teknik adam, sezon sonuna kadar 450, gelecek sezon ise 900 milyon euro alacak. Başarılı hocanın yardımcıları ile siyah-beyazlı kulübe maliyeti ise 2 milyon euro…

TEKNİK EKİBİ NETLEŞTİ

Giovanni van Bronckhorst’un teknik kurmayları da netleşmeye başladı. Hollandalı teknik direktörün yardımcılarından Jean Paul van Gastel için NAC Breda ile anlaşma sağlandı. Gastel’in van Bronckhorst’la birlikte Beşiktaş’ta göreve başlayacağı öğrenildi.

ESKİ GOLCÜ ROY MAKAAY İÇİN İZİN İSTENDİ  

Bayern Münih’in altyapısında görev yapan Roy Makaay için Bavyera ekibinden izin istendi. Öte yandan Ajax altyapısında çalışan Dave Vos’la ilgili görüşmelerin sürdüğü, ancak Vos’un Beşiktaş’ta görev almasının zor olduğu kaydedildi. Giovanni van Bronckhorst’un ekibinde yer alan bir diğer ismin Ceri Bowley olacağı öğrenildi. Atletik performans antrenörü Arno Philips’in de Beşiktaş’ta görev alması bekleniyor. Öte yandan Yöri Bosschaart konusunda belirsizlik sürüyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir