Gizemli bir Google Pixel modeli, 4942mAh pil ile ortaya çıktı

Google, yakında piyasaya sürülecek bir dizi akıllı telefon üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu telefonlar arasında Pixel 8a, amiral gemisi Pixel 9 serisi ve büyük bir merakla beklenen Pixel Fold 2 bulunuyor. Pixel 8a’nın tasarımına, sızdırılan perakende ambalajı sayesinde zaten bir göz atmıştık. Pixel 9 ve Pixel 9 Pro’nun tasarımları da ortaya çıkan görsellerle şirketin yaklaşan akıllı telefon serisi için belirgin bir tasarım dili sergilediğini gösteriyor. Şimdi ise bu seriye yeni bir unsur daha eklendi.

Yakında piyasaya sürülecek bir Google akıllı telefonu, GH2MB model numarasıyla UL Demko sertifikasyon sitesinde görüldü. Sertifikasyon, cihazın 4,942mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olacağını doğruluyor ve bu, muhtemelen yaklaşık 5,000mAh olarak pazarlanacak.

Bu gizemli cihazın batarya kapasitesi, genellikle bütçe odaklı olan Pixel 8a olmadığına işaret ediyor. Boyutu, özellikle Pro varyantları için beklenen amiral gemisi Pixel 9 serisinin batarya beklentileriyle daha uyumlu.

Gizemli bir Google Pixel modeli, 4942mAh pil ile ortaya çıktı

Bu sertifikasyonun Pixel Fold 2 ile ilgili olması da mümkün, çünkü büyük bir batarya, katlanabilir bir telefonun talepkar form faktörü için uygun olacaktır. Ancak, listeleme hangi cihazla ilgili olduğunu belirtmiyor. GH2MB’nin gerçek kimliği ve özellikleri hakkında daha fazla bilgiyi ilerleyen sertifikaların açığa çıkarması bekleniyor.

Pixel haberlerine ilişkin olarak, yeni bir Tensor yonga seti, muhtemelen Tensor G4, Geekbench listesinde görüldü. Bu yonga, yakında çıkacak olan Google Pixel 9 serisi ve Pixel Fold 2’yi güçlendirebilir.

Ancak, Geekbench listesi SoC’nin sekiz çekirdekli bir işlemciye sahip olduğunu gösterirken, Tensor G3’ün dokuz çekirdeği bulunuyor. Ayrıca, performansı önceki modele göre biraz daha kötü görünüyor. Bu, bir mühendislik modeli olduğu için olabilir, ancak şirketin çekirdek sayısını azaltması biraz kafa karıştırıcı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir