Bölücü terör örgütüne ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi

Bölücü terör örgütüne ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi

HAKKARİ – İçişleri Bakanlığı, Hakkari’de 3 ayrı mağarada bölücü terör örgütüne ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildiğini bildirdi.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Hakkari İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar çerçevesinde Şemdinli kırsalında bölücü terör örgütüne ait sığınak, barınak, silah ve mühimmatın bulunduğu bilgisi alındı. Bölgede Şehit Jandarma Onbaşı Özgün Özdemir operasyonu düzenlendi. Hakkari’de yakalanan teröristlerin gösterdikleri 3 ayrı mağarada çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi. Ele geçirilen mühimmat ve silahlar şöyle:

“1 doçka ağır makinalı tüfek ve mühimmat, muhtelif yaşam malzemesi, 81 milimetre havan mühimmat başlığı ve mühimmatı, bixi makinalı tüfek ve çok sayda mühimmatı, kanas keskin nişancı tüfeği ve mühimmatı, kaleşnikof tüfeği ve mühimmatı, RPG-7 anti personel mühimmatı, RPG-7 anti tank mühimmatı, OGE-7 mühimmatı, taarruz tipi el bombası, savunma tipi el bombası.”

Öte yandan açıklamada, son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla mücadele edileceği vurgulandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir