90’lı yıllara damga vuran suikast… İşkence edilmiş halde ölü bulundu

ODATV | ÖZEL

20 Ocak 1995’te mafya babası Dündar Kılıç’ın kızı Uğur Kılıç’ı öldürerek 90’lı yıllara damgasını vuran Abdurrahman Keskin, Sakarya bölgesinde ölü olarak bulundu.

Keskin’e işkence edildiği öğrenildi.

Uzun yıllar hapis yatan Keskin, hapisten çıkmıştı.

Dündar Kılıç

DÜNDAR KILIÇ KİMDİR?

Dündar Kılıç, 1935 yılında, Trabzon’a bağlı olan Sürmene ilçesinde dünyaya geldi. Tam adı Ali Dündar Kılıç olan ünlü kabadayı, dokuz yaşındayken ailesi ile beraber Ankara’ya taşındı.

10 yaşındayken ilk silahına sahip olan Kılıç, 14 yaşına geldiğinde ilk defa tutuklanarak adli makamların ilgisini üzerine çekmişti. 1960’lı yıllarda, Ankara bölgesindeki en tanınmış suçlulardan birisiydi. Ruhsatsız kumar oynatarak nüfuzunu geliştiren Kılıç, sadece daha önce suç işlemiş olan insanlardan para topladığı için yer altı camiasında iyi bir üne sahipti. 1960 yılında, işlediği bir cinayetten dolayı tutuklandı ve 1965 yılına kadar cezaevinde kaldı.

1965 yılında, cezaevinden çıktıktan sonra İstanbul’a te, işlediği farklı suçlardan dolayı gözaltına alındı. 15 Ağustos 1972‘de Diyarbakır ve Siirt İlleri Sıkıyönetim Komutanlığı tarafından THKO örgütüne yataklık yapmaktan yakalandı. 1984 yılında, MIT tarafından başlatılan Babalar Operasyonu çerçevesinde yakalandı ve de 11 ayrı suçtan suçlu bulunarak Mamak Cezaevi’ne kapatıldı.

Uğur Kılıç

Kılıç’ın kızı Uğur Kılıç, 1995 yılında öldürüldü.

Kılıç’ın hayatı, yeğeni Mustafa Dündar Kılıç tarafından 2006 tarihinde kitaplaştırıldı. Kurtlar Sofrasında Son Kabadayı adını taşıyan 120 sayfalık kitap, Kitaplık yayınları tarafından yayınlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir