R+T Turkey Fuarı’ndan İhracat Seferberliği

Güneşten koruma ve otomatik kapı sistemleri alanında Avrasya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki tek uluslararası ticaret fuarı R+T Turkey için geri sayım başladı.

14-16 Eylül 2023 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek fuarda 

Almanya, İtalya, Romanya, Çin, Pakistan ve Türkiye’den toplam 110 katılımcı firma yerlerini aldı. Messe Stuttgart Ares Fuarcılık tarafından bu yıl altıncısı düzenlenecek olan fuar, 90 ülkeden ziyaretçi ağırlayarak yeni ihracat kapıları için önemli bir platform sunacak.

Bu yıl, geçtiğimiz sene olduğu gibi İFM (İstanbul Fuar Merkezi) 9. ve 10. Hollerde toplam 11 bin metrekare alanda sektörün önde gelen 110 firmasının katılımıyla düzenlenecek olan fuar, pek çok ulusal ve uluslararası firmanın ve satın almacının takvimine şimdiden girmiş bulunuyor.

Sektörün lider firmalarının yer aldığı fuar; yatırımcı, üretici, perakendeci, bayi, satış mağazası, toptancı, distribütör, mimar, iç mimar, inşaat mühendisi gibi tüm sektör ilgililerini sektörün tek uluslararası ticaret platformunda bir araya getirecek. 

Güneşten koruma ve otomatik kapı sistemleri alanında Avrasya’nın tek uluslararası ticaret fuarı olan R+T Turkey,  6. kez yeni ihracat kapıları için önemli bir platform sunacak. 

ZİYARETÇİLERİN “YÜZDE 42’Sİ YABANCI SATIN ALMA TEMSİLCİSİ”

Messe Stuttgart Ares Fuarcılık Genel Müdürü Ufuk Altıntop, “R+T Turkey’i ilk olarak 2013’te düzenlediğimizden beri sektördeki birçok katılımcımızın ihracat potansiyelini arttırmasına katkıda bulunduk. Bu da organizatör olarak bizler için R+T Turkey’in iş başarısını üst düzeylere getirdiğini doğruluyor,” diye belirtiyor.

Geçtiğimiz yıl yabancı ziyaretçi sayısını rekor seviyeye çıkardıklarını vurgulayan Altıntop bu başarıyı şu sözlerle özetliyor: “Ziyaretçilerimizin yüzde 42’sini yabancı satın alma temsilcileri oluşturdu. Bu durumun katılımcılarımızın ihracat hedefleri açısından oldukça olumlu fırsatlar sunduğunu düşünüyoruz.

Fuar, yeni ve gelişmekte olan pazarlarda mevcut işbirliklerini büyütme ve işbirliği sağlama fırsatları sunuyor. 2022’de en çok ziyaretçi gelen on ülke Romanya, Rusya, Bulgaristan, Yunanistan, Almanya, İsrail, İran, Fas, Birleşik Krallık ve Ürdün oldu. Avrupa pazarından fuarımıza ilgi gösteren diğer ülkeler arasında; Norveç, İsveç, Danimarka, Hollanda, Fransa, Avusturya, İspanya, İtalyaPortekiz ve Polonya bulunuyor”

ULUSLARARASI ÇALIŞMALAR İLE “HEDEF UZAK PAZARLAR”

Messe Stuttgart Ares Fuarcılık’ın yanı sıra, Messe Stuttgart’ın dünya çapındaki temsilcilikleri ve ataşelikler aracılığıyla sürdürülen uluslararası pazarlama çalışmaları neticesinde 2023 senesinde fuarda uzak pazarlardan da ziyaretçiler ağırlanmaya hazırlanılıyor. A.B.D. ,  Uruguay, Venezuela, Singapur ve Avustralya’nın da dahil olduğu 90 ülkeden 7 bin profesyonel ziyaretçi gelmesi bekleniyor. Altıntop, Ticaret Bakanlığı’nın uzak ülkelere yönelik ihracatı artırma stratejileri kapsamında harekete geçerek düzenledikleri fuar kapsamında bu ülkeleri de Türkiye’de ağırlıyor olacaklarını vurguluyor.

Fuar boyunca R+T Turkey katılımcıları ile bir araya gelecek olan ziyaretçiler, en uygun ürün ve çözümler için yatırım kararlarını bu fuarda verecekler.

R+T Turkey 6. kez düzenleniyor ve. Avrupa ve Asya arasında bir merkez üssü olan İstanbul ve Turkey bu fuar için kusursuz bir konumda yer alıyor. R+T Turkey hizmet ettiği sektörlerde satın alımları kararlaştırmak ve siparişleri doğrudan yerinde sonuçlandırmak için en doğru adres.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir