Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İsrail’e çok sert Mescid-i Aksa tepkisi: Bu kan siyasetidir Türkiye sessiz kalamaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Mescid-i Aksa’ya el uzatılması bizim kırmızı çizgimizdir”

“İsrail Polisinin eylemleri ile Filistinli Müslümanlara yapılanlardan rahatsızız. Bunun adı zulüm siyasetidir, kan siyasetidir. Türkiye bu saldırılar karşısında asla sessiz ve hareketsiz kalamaz. Mescid-i Aksa’ya el uzatılması bizim kırmızı çizgimizdir. Kudüs’e sahip çıkan Filistinli kardeşlerimiz yalnız değildir. Saldırıların bir an önce durdurulmasın çağrısında bulunuyorum.

Emekliler, aile hayatımızın güvenceleri, toplumun sağduyu adresisiniz. Ülkemizin modern hastaneleri ve sigorta sistemi ile güçlü sağlık altyapısı en çok emeklilerimize hizmet ediyor. Ülkemizin 20 yılda nereden nereye geldiğini gençlere anlatmakta zorlanabiliyoruz ama siz buna tanıksınız. Ülkemizin asırlık eksiklerini tamamlayarak bu günlere beraber getirdik.

Emekli maaşlarına yapılan iyileştirme

Hayatın en ağır yüklerini geride bıraktıktan sonra hayatını rahatlıkla sürdürmek sizin en büyük hakkınızdır. Türkiye’nin 20 yılda sağladığı büyümeden emeklilerimiz de faydalandı. Son düzenleme ile en düşük emekli maaşı 7500 TL’ye yükselttik. Bir dönem çalışanlarımız gibi emeklilerimiz de fiş ve fatura toplayarak vergi iadesi alırdı. Biz bu uygulamayı kaldırdık, bu geliri maaşlara ekledik. Maaşlarınızın yattığı bankaların size promosyon ödemesi yapmasını temin ettik. Aylıklardan yapılan yüzde 15 kesintiyi önce düşürdük, sonra tamamen kaldırdık. PTT aracılığı ile isteyen vatandaşlarımız maaşlarını evlerinde alabiliyor.

Kılıçdaroğlu’na sert tepki: Nerede namus?

Son günlerde birileri emekli maaşları ve ikramiyeleri üzerinden bir istismar siyaseti yürütüyor. İkramiyeleri böyle yapacakmış, bunun için söz vermiyormuş. Aynı zat kazandığı belediyelerden tek bir işçinin bile işinden edilmeyeceği sözünü vermişti. Ne oldu o söz? On binlerce insan işinden ekmeğinden edildi. Bu kişi namus sözünü asla yerine getirmedi.

Her çiftçiye bedava traktör vereceğiz dediler. Sorun bakalım ülkenin neresinde hangi çiftçiye bedava traktör vermişler. Açmışlar vaat bohçasını bol keseden dağıtıyorlar. Biz 20 yıldır emeklillerimiz başta olmak üzer milletimize verdiğimiz tüm sözleri tuttuk mu? Yapacağız dediğimiz her projeyi yaptık mı? Yaptık. Verdiğimiz her sözü yerine getirerek ülkemize çağ atlattığımızı kimse inkar edemez.

Allah göstermesin bu kişi ülkenin yönetimine geçerse olacakları ben söyleyeyim. O maaş artışlarını ikramiye artışlarını yapar mı bilmiyorum ama kesin olan şu ki devlet bütçesinden maaş alan hiç kimse bir sonraki ay hesabına o paranın yatıp yatmayacağını bilemeyecekler. Çünkü bunlar ülkeyi yönetmeye gelmiyor. Bunlar en az 7 kişiye cumhurbaşkanlığı yardımcılığı dağıtmaya en az 50 kişiye de bakanlık dağıtmaya geliyor. Savaş Ay’ın programını hatırlarsanız o size yeter. Eski Türkiye’yi geri getirmeye geliyorlar. Bunları biz söylemiyoruz, bizzat kendilerini söylüyor. Ekonomiyi 2 günde yerle yeksan edecekler. Sonra Amerika’ya gidip memur emekli maaşı ödemek için para dilenecekler para! 3 kuruş için ülkenin gururunu ayağa düşürecekler. Bizim şimdi IMF ile bir ilgimiz yok. Türkiye’yi 20 yıl sonra yeniden küresel lobilere bağımlı hale getirmek istiyorlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir