Antalya’da ABD’li kiracı ev sahibine Kuran tutarak ‘şeytan’ dedi

Yaşadıkları evden tahliye kararı çıkan Belçika ve ABD’li iki kişi, icra memurlarına ve avukatlara zor anlar yaşattı. İlk olarak kapıyı açmayan ikili, ardından ‘Amerikan vatandaşıyız bize dokunamazsınız’ dedi. ABD’li bununla da yetinmedi. Eline aldığı Kur’an-ı Kerim’i ev sahibine doğru tutan yabancı uyruklu kiracı, ‘Şeytansın’ diye bağırdı.

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde Mualla Doğan, aynı ilçedeki eşyalı evini 2 yıl önce Belçika vatandaşı Abdulwahab B. ve ABD’li Bethany E.’ye kiraya verdi. 2 yıllık süreçte iddiaya göre eve farklı kişiler girip çıkınca Doğan kiracılarını uyardı.

‘EŞYALARINIZI TOPLAYIN, ÇIKIN’ DEDİ

Ancak olay devam edip, binada yaşayan diğer kişilerden de şikayet gelince Doğan, avukatı Şerife Sultan Alp’e vekalet verip kiracıları tahliye etmesini söyledi. Hukuki süreci başlatan Alp, tahliye kararı aldırdı. Alp ardından kiracıları arayarak tahliye için geleceklerini, eşyalarını toplamalarını söyledi.

‘BİZ AMERİKAN VATANDAŞIYIZ, BİZE DOKUNAMAZSINIZ’

2 Mayıs günü icra memuru ile adrese giden Şerife Sultan Alp, beklemedikleri bir tepkiyle karşılaştı. Abdulwahab B. ve Bethany E., uzun süre çalınmasına rağmen kapıyı açmadı.

Polis ve çilingir kapıyı açınca ikili, cep telefonları ile o anları kayıt altına almaya başladı ve İngilizce ‘Biz Amerikan vatandaşıyız, bize dokunamazsınız’ diyerek memurlara zorluk çıkardı.

GÖREVLİNİN SIRTINA VURDU

Zaman zaman küfür ve hakaret eden Abdulwahab B. ve Bethany E., bir görevlinin de sırtına vurdu.

Bethany E., bir süre sonra evde bulunan Kur’an-ı Kerim’i alıp, ev sahibi Doğan’a doğru sallayarak ‘Şeytan, siz şeytansınız’ dedi.

Yaşanan anlar icraya gelen ekip tarafından da kayıt altına alındı.

DAİRE KAPISININ ÖNÜNE KIRMIZI BOYA DÖKTÜ

Tahliye işlemi 3 saat sürerken, eşyalı kiraya verilen evdeki bazı eşyaların ise evde olmadığı fark edildi. Zorlu gün bununla da bitmedi.

Tahliye işleminin ardından kimliği belirsiz bir kişi de, daire kapısının önüne kırmızı boya döktü.

EV SAHİBİ ŞİKAYETÇİ OLDU

Yaşanan olayların ardından avukat Alp, Abdulwahab B. ve Bethany E. hakkında Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na, “hakaret”, “tehdit”, “mala zarar verme”, “halkı kin ve düşmanlığa sevk etme”, “tahrik ve aşağılama”, “kişilerin huzur ve sükununu bozma” suçlarından şikayetçi oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir